ďťż
Photo Rating Website

NOWE STANDARDY ZAWODOWEJOLG - Sob Maj 23, 2009 5:07 pm
Art.175 pkt.6 uogn
Standardy zawodowe ustalają org.zawodowe rzecz.majątkowych w uzgodnieniu z właściwym ministrem d/s budownictwa ..... (to tak w skrócie)

Uważam, że standardy uchwalone w dn.12-13.12.2007 r. przez Radę Krajową PFSRM nie mogą być obecnie bez uzgodnienia z właściwym ministrem uznane za obowiązujące i uchwała Rady Krajowej PFSRM, że obowiązują one od 01.03.2008 r. bez takiego uzgodnienia jest sprzeczna z prawem.

CO WY O TYM SĄDZICIE?

JOLG - Sob Maj 23, 2009 5:24 pm
uchwala_nr_13_09.pdfandy - Pon Maj 25, 2009 10:17 am
Zgadzam się z JOLG.Ksemena - Wto Maj 26, 2009 8:01 am
Wczoraj w Warszawie odbyła się konferencja, na której był również nasz minister właściwy. Z tego co wiem, to ogłosił, iż nie uzgodni żadnych standardów, jeśli środowisko rzeczoznawców (czyli wszystkie organizacje) nie dojdą do porozumienia. Jest to mało prawdopodobne, więc są szanse, że ich nie uzgodni.
Niestety właściwy często zmienia zdanie ....

appraiser - Pią Cze 05, 2009 7:13 pm

Wczoraj w Warszawie odbyła się konferencja, na której był również nasz minister właściwy. Z tego co wiem, to ogłosił, iż nie uzgodni żadnych standardów, jeśli środowisko rzeczoznawców (czyli wszystkie organizacje) nie dojdą do porozumienia. Jest to mało prawdopodobne, więc są szanse, że ich nie uzgodni.
Niestety właściwy często zmienia zdanie ....


ale dalej problematyczne jest to czy RzM zrzeszeni w stowarzyszeniach należących do PFRN są zobligowani do ich przestrzegania?
... a i jeszcze wzmianka w PKZW że są zgodne z IVS...tylko z którą edycją? VII, VIII

http://www.pfva.com.pl/sklep/product_in ... ucts_id=43
tu na zmianę w tym tekście się posługują VII i VIII edycją....moze jest ktos w stanie to rozszyfrowac?

"...Siódme wydanie Międzynarodowych Standardów Wyceny (2007) zostało przetłumaczone przez Polską Federację Stowarzyszeń Rzeczoznawców..."
"...The 8th edition of International Valuation Standards (2007) is translated by the Polish Federation of Valuers Associations with the permission of the..."

http://www.appraisalinstitute.org/store ... -2007.aspx

a tak w ogóle, to fajne pozycje książkowe mają w tej bibliotece...trochę innego rodzaju niż nasze w stylu " 200 stron!! " a 150 z tego to przedruk ustaw...godslaw - Czw Cze 18, 2009 9:52 pm
Tak na prawdę to należy się zastanowić jaki jest prawdziwy cel dążenia władz federacyjnych do uzgodnienia standardów. Każdy wychowany na matczynym łonie powie że "aby żyło się lepiej", tylko komu? Wielu oportunistów widzi w tym maszynkę do "robienia kasy" (szkolenia, seminaria, opracowania, publikacje)- czyli takie coś na kształt enigmatycznego tytułu "uznanie zawodowe", i chyba coś w tym jest...
Po uzgodnieniu standardów będą one miały rangę prawa. Doświadczenie uczy, że łatwo coś klepnąć a trudniej się z tego wycofać. Poza tym są dążenia do wyrzucenia wogóle tego zapisu z uogn.
Pytanie brzmi czy istniejące standardy TEGoVA i IVS oraz przepisy prawne obowiązujące w Polsce nie są wystarczające do prawidłowego wykonywania wycen? Od razu sprostuję że pomijam wyjątki błędów legislacyjnych (zwłaszcza drogi), albo niejednoznacznych interpretacji przepisów prawa.Ksemena - Sob Cze 20, 2009 8:11 am
Apropo tego tematu, ostatnio na goldenline, w grupie rzeczoznawców majątkowych, pod postem: "Miasto rżnie na użytkowaniu wieczystym" o obowiązywaniu standardów wypowiedział się Paweł Duciak - naczelnik Wydziału Wyceny i Rynku Nieruchomości w MI. Dołączył nawet skan pisma Ministra do Byłego prezesa Izby Gospodarczej RzM. Poniżej link.

http://www.goldenline.pl/forum/rzeczozn ... owi/950266

Designed By Royalty-Free.Org